اولین همایش ملی فناوری های نوین در حوزه مهندسی شیمی و علوم زیستی

در تاریخ ۳۰ مهر ۱۳۹۸ توسط انجمن توسعه علوم و فناوری های نوین ایران و تحت حمایت سیویلیکا در شهر تهران برگزار می شود.با توجه به اینکه این همایش به صورت رسمی برگزار می گردد، کلیه مقالات این کنفرانس در پایگاه سیویلیکا و نیز کنسرسیوم محتوای ملی نمایه خواهد شد و شما می توانید با اطمینان کامل، مقالات خود را در این همایش ارائه نموده و از امتیازات علمی ارائه مقاله کنفرانس با دریافت گواهی کنفرانس استفاده نمایید.

حوزه های تحت پوشش: علوم محیط زیست ، مهندسی شیمی (عمومی)

برگزار کننده: انجمن توسعه علوم و فناوری های نوین ایران

سایر برگزار کنندگان: تحت حمایت سیویلیکا

شهر برگزاری: تهران

دنیای امروزی ، دنیای تبادل اندیشه ها و خلق ایده های نوینی است که موجب پیشرفت دانش بشری در عرصه های مختلف علم و فناوری می باشد. در این راستا آنچه مهم به نظر می رسد ، ایجاد بستری مناسب در جهت بروز ظرفیت های موجود و تشکیل ظرفیت های جدید است. از این روی کنفرانس های تخصصی علوم گوناگون ، علاوه بر ایجاد زمینه تحقق این مسائل ، می توانند موقعیتی مناسب برای ایجاد هم فکری و تبادل دیدگاه ها محسوب گردند. دبیرخانه انجمن افق نوین علم و فناوری مفتخر است تا با مد نظر قرار دادان سیاست های کلی علم و فناوری ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری من جمله؛ جهاد مستمر علمی با هدف کسب مرجعیت علمی و فناوری در جهان با تأکید بر:

۱- تولید علم و توسعه نوآوری و نظریه پردازی.


2- ارتقاء جایگاه جهانی کشور در علم و فناوری و تبدیل ایران به قطب علمی و فناوری جهان اسلام و
3- توسعه علوم پایه و تحقیقات بنیادی . و در راستای انجام رسالت اصلی خویش (کمک به پیشبرد برنامه های علمی جامعه و حمایت از گسترش فعالیتهای تحقیق و توسعه علمی در بخشهای مختلف و ایجاد زمینه های مناسب برای تعاملات بهینه پژوهشگران و اندیشمندان جوان جامعه و ارائه ابزارهای مناسب برای ارتقاء پاسخگویی علمی جامعه) اقدام به برگزاری این کنفرانس نماید. و بر این باور است که قطعاً تجمیع ایده های نوین پژوهشگران با تکیه بر افق های ملی ، گامی بلند در راستای اعتلای سطح بهره وری حوزه های مربوطه در سراسر جامعه خواهد بود. از خداوند متعال همتی بلند، عزمی راسخ، توانی افزون و اراده ای قوی برای کلیه تلاشگران عرصه علم و فناوری خواهانیم.محورهای همایش

مهندسی شیمی:

طراحی فرآیندها-مهندسی نانو- مهندسی پلیمر- ترمودینامیک و سینیتیک- فرآیندهای جداسازی -مهندسی شیمی پیشرفته- نانوشیمی- ترموسینتیک و کاتالیست-پدیده های انتقال- بیوتکنولوژی-مخازن هیدروکربنی –شبیه سازی و کنترل فرآیند- مهندسی صنایع گاز- مهندسی صنایع غذایی- مهندسی صنایع پالایش و پتروشیمی- بیوشیمی- انرژی و محیط زیست- صنایع شیمیایی معدنی- مهندسی ایمنی بهداشت و محیط زیست HSE- مهندسی صنایع سلولزی.

علوم شیمی :

شیمی آلی- شیمی معدنی- شیمی تجزیه- شیمی فیزیک- شیمی پلیمر- نانو شیمی- فیتوشیمی- شیمی کاربردی- آموزش شیمی- شیمی دریا- شیمی پیشرانه ها- شیمی دارویی- آموزش شیمی فناوری اسانس- شیمی کاربردی- شیمی هسته ای.

علوم زیستی:

آناتومی-زیست شناسی- بوم شناسی- علوم تغذیه- ژنتیک- ژنومیکس- پاتولوژی علوم بهداشت- ایمنی شناسی- میکرو بیولوژی- بینایی سنجی- انگل شناسی- داروشناسی- فیزیولوژی- جانور شناسی. 1
0
 
0
لینک کوتاه: