چهارمین کنفرانس ملی شیمی کاربردی

در تاریخ ۱ مرداد ۱۳۹۸ تا ۳ مرداد ۱۳۹۸ توسط دانشگاه ارومیه و انجمن شیمی ایران در شهر ارومیه برگزار می شود.با توجه به اینکه این همایش به صورت رسمی برگزار می گردد، کلیه مقالات این کنفرانس در پایگاه سیویلیکا و نیز کنسرسیوم محتوای ملی نمایه خواهد شد و شما می توانید با اطمینان کامل، مقالات خود را در این همایش ارائه نموده و از امتیازات علمی ارائه مقاله کنفرانس با دریافت گواهی کنفرانس استفاده نمایید.

حوزه های تحت پوشش: داروسازی / داروشناسی ، شیمی

برگزار کننده: دانشگاه ارومیه

سایر برگزار کنندگان: انجمن شیمی ایران

شهر برگزاری:
ارومیه

معرفی کنفرانس
رشد روز افزون صنایع شیمیایی و پژوهشهای مستمر در حیطه مفاهیم شیمی مرتبط با شالوده فرآیندها و نو آوری و بهبود فرآیندهای شیمیائی، لزوم تبادل نظر و تبادل نظرات را در جمع پژوهشگران و دست اندرکاران شیمی کاربردی محرز می نماید. شیمی در زندگی امروز دارای دایره‌ای گسترده است.تعیین و تعریف نیازهای صنایع مرتبط و همچنین ارائه دستاوردهای عالمان شیمی بسیار مفید است. وجود گرایشی در شیمی با عنوان شیمی کاربردی که علاوه بر آشنایی کافی با تمام جنبه‌های شیمی، آشنایی لازم با اصول مهندسی و صنعتی نیز داشته باشد زمینه مناسبی برای پژوهشهای کاربردی است و در این راستا تربیت متخصصان با دیدگاه های مناسب و هدفمند و آشنا با صنایع در دوره کارشناسی، و در تحصیلات تکمیلی و مرتبط با موضوعاتی چون نفت و گاز و پتروشیمی، تکنولوژی پلیمر ، الکتروشیمی صنعتی، حفاظت محیط‌زیست، آب و تصفیه پساب‌های صنعتی، صنایع دارویی، طراحی بنیادی، بهینه‌سازی ... ازجمله رسالت‌های این رشته تخصصی است.

رسالت اصلی شیمی کاربردی در کنار سایر گرایش‌های شیمی ایجاد مرزهای مشترک علمی و صنعتی، رفع نیاز و مشکلات مرتبط و ارائه راهکارهای مناسب با دیدگاه کاربردی است. در این راستا همکاران شیمی کاربردی تلاش دارند جهت رفع نیازهای صنایع در زمینه‌های مختلف با توجه به پتانسیل‌های داخلی، استفاده از مواد صنعتی، توجه به جنبه‌های اقتصادی و کار در مقیاس فراتر از مقیاس های آزمایشگاهی گام‌های مؤثری بردارند.

پس از برگزاری موفقیت آمیز سه دوره سمینار ملی شیمی کاربردی، چهارمین کنفرانس شیمی کاربردی ایران عرضه مناسبی برای این گونه یافته های دست اندرکاران صنعت و دانشگاه و تبادل افکار و فرصت مناسبی برای ارتقاء کیفیت آموزش و پژوهش در این رشته است.


محورهای کنفرانس

پژوهش های کاربردی در زمینه های:

نفت، گاز و پتروشیمی
تصفیه هوا، آب و پساب های صنعتی
راکتورهای شیمیایی
شیمی سبز و محیط زیست
کاتالیزورها
پلیمر
نانو شیمی
الکتروشیمی و خوردگی
حسگرهای شیمیایی
مدلسازی، بهینه سازی و شبیه سازی فرآیندهای شیمیایی
انرژی های نو و پیل های سوختی
رنگ، رزین و روکش
مطالعات شیمیایی آب دریاچه ارومیه
فرآیندهای جداسازی و خالص سازی
شیمی ترکیبات طبیعی، دارویی و معطر
شیمی و فناوری چرم
شیمی صنایع معدنی
شیمی صنایع غذایی 

4
0
 
0
لینک کوتاه: